Instagram Galeria

Aktualności

02.12.2014
Warsztaty z dziennikarstwa sportowego

Przez jakiś czas nasza strona internetowa nie działała, ale całe szczęście wszystko jest już z nią w porządku. Przepraszamy i szybko nadrabiamy zaległości.

22 listopada 1f z VI LO w Lublinie, czyli nasza klasa futbolowa, wzięła udział w warsztatach z dziennikarstwa sportowego, które w imieniu Lubsportu poprowadził Bartłomiej Olek

Uczniowie poznali zasady pisania lidów oraz całych notek prasowych. Mogli też sami sprawdzić się w roli dziennikarzy. Każdy z nich stworzył krótką pracę. Nagrodą dla zwycięzcy, Marcina Janika, był voucher w wysokości 50 złotych do wykorzystania w Sport Parku oraz publikacja jego lidu w materiale zapowiadającym rekrutację do drużyny naszych juniorów na stronie Lubsportu (do przeczytania tutaj). Pierwsze dziennikarskie sukcesy 1f ma więc już za sobą :)

Później klasa posłuchała jeszcze trochę o stylistyce. Prowadzący zajęcia chciał, aby uczniowie dobrze zrozumieli to co próbował im wytłumaczyć, więc przygotował kilka ciekawych ćwiczeń. Było rysowanie miłości i coś w rodzaju kalamburów. 

Jednak to, co spotkało się z największym zainteresowaniem klasy, to zabawa z programem do montowania materiałów radiowych. Prawie każdy chciał spróbować zabawić się w radiowca. 

Mamy wielką nadzieję, że rośnie nam cała klasa dziennikarzy sportowych, którzy swoją pracą będą zarażali Polaków futbolem amerykańskim ;)

autor: Agnieszka Kupczak