11.01.2018
Tytanowe Czwartki z NFL #6

DIVISIONAL PLAYOFFS

Na tym etapie rozgrywek i z taki skromną liczbą spotkań wydaje mi się, że grzechem jest nieobejrzenie ich wszystkich

Jeżeli tak było to wierze, że 2 z nich dostarczyły Wam dokładnie takich emocji jakich życzyłem sobie i oczywiście Wam w każdym meczu.

Losy Titans - Chiefs i Panthers - Saints mógł rozstrzygnąć jeden udany rzut. Takie gry lubię najbardziej, gdzie zwycięzca i zwyciężony walczą do ostatnich sekund, gdzie jedna skuteczna akcja może przeważyć szale na jedną ze stron. Mimo bezpiecznej wygranej Falcons nad Rams 26 – 13, której osobiście nie spodziewałem się wspominając tegoroczną obronę pokonanych to jednak przyjemniej oglądałem te 2 pierwsze potyczki.

Moją uwagę w tym tygodniu przykuły 2 rzeczy:

1 – słaby jak ten moment mecz Bills – Jaguars, gdzie serie raz za razem kończyły się Puntem i obie strony miały problem ze skutecznością. Fournette pokonał w 21 próbach zaledwie 57y dołem czyli mniej niż jego QB , a BIlls pokonali więcej boiska górą (148 do 87) ale 2 razy zaliczyli interception co doprowadziło do wyniku: 3 – 10

2 – ostatnia kwarta przegranego meczu przez Pantery, gdzie przy 4tej próbie podanie Brees’a zostaje przechwycone na 30 yardzie. Wierze, że Adams zrobił najlepsze co mógł w tej chwili to jednak gdyby tylko zbił piłkę to wznowienie nastąpiłoby praktycznie z połowy boiska co znacząco zmniejszyłoby dystans i kto wie, czy nie przyczyniłoby się do wyczekiwanego przez kibiców TD. Zwróćcie uwagę co pokazywał Luke Kuechly do sędziego Jak to widzicie w takich sytuacjach? zbijać czy łapać? ;)

Tutaj zobaczycie najlepsze akcje minionego tygodnia.

To jednak już za nami, a za chwile Divisolnal round :)
Zobaczymy w niej:

Sobota: Falcons (11-6) - Eagles (13-3)
Titans (9-7) - Patriots (13-3)
Niedziela: Jaguars (11-6) - Steelers (13-3)
Saints (12-5) - Vikings (13-3)

Tylko spotkanie z Patriotami wydaje mi się z góry przesądzone, a nad wynikiem pozostałych nie będę się zastanawiał – po prostu je obejrzę do czego zachęcam i Was. Jakby nie było to najlepsze zaspały w lidze i wszystko może się zdarzyć.

Przypominam o Super Bowl z Tytanami Lublin i do następnego czwartku!

autor: Maciej Wójtowicz