Cześć wszystkim,
kolejny tydzień za nami i wierze, że każdy znalazł w nim coś dla siebie
Na początek dobre wieści: Aaron Rodgers wrócił do normalnych treningów i z całą pewnością będzie chciał wrzucić drużynę do Playoffów.
Złe wieści to pożegnanie QB Eagels :/ Carson Wentz zerwał więzadła acl i pojawi się dopiero w przyszłym sezonie.
Najbliższe tygodnie pokażą jak powroty i odejścia QB odbiją się na obu zespołach. Eagles mają obecnie świetną pozycję (1st NFC) choć to dopiero wstęp do tego co miało się wydarzyć.

Walka o Playoffy ciągle trwa choć w minionym tygodniu tylko 2 drużyny z pierwszej 8ki wygrały swoje spotkania (Steelers 39 – Ravens 38 oraz Eagles 43 – Rams 35). Zwycięskie Jaguary wskoczyły na 3 miejsce AFC, zrzucając Tytanów o 2 pozycje. Do „Dzikiej karty” wskoczyli Bills (o nich później).

6 drużyn z czołówki przegrało – to nic!
Zobaczyliśmy bardzo dobre spotkania – to nic!
Nie zniknęła żadna koszulka po meczu – też nic!
Dlaczego nic?
Bo widzieliśmy spotkanie, które przyćmiło tę kolejkę. Statystyki mówią, że praktycznie 4 kwarty nikt nie grał. Passing na poziomie 1 udanego podania (69 do 57+35), rushing (164 w 47 próbach do 327 w 51 próbach) wcale nie lepszy. Wynik 7-7 i zwycięstwo w OT, a samo NFL mówi, że to był “najwolniejszy” mecz (w rozumieniu średniej prędkości zawodników) w całym sezonie.
Co w nim było takiego niezwykłego i skąd cała ekscytacja?
Otóż był to pierwszy w tym sezonie, dlatego też wyczekiwany “śnieżny mecz”
Mecz Bills I Colts odbywał się w warunkach, których u nas nie było dawno – momentami to była prawdziwa śnieżyca. W przerwach odkopywano linie na boisku, dzięki czemu doskonale widać, ile leżało śniegu.
Polecam wszystkim obejrzeć skrót z tego spotkania, rzućcie okiem na ujęcia w slow motion