Instagram Galeria

Aktualności

13.07.2019
Tytani Lublin zapraszają na największą rekrutację w historii klubu!

A może by tak w wakacje wybrać się na rekrutacje?

Dla większości z nas wakacje są czasem relaksu ale również wzmożonej aktywności ruchowej. Jest to jeden z wielu powodów dla których warto zainteresować się najbliższą rekrutacją do lokalnej drużyny futbolu amerykańskiego.

Rekrutacja odbędzie się już w najbliższą środę, 17 lipca, 2019 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie przy ul. Piłsudskiego 22. 

Będzie to jednak coś wyjątkowego, coś co również wpiszę się w rok 2019 w którym Tytani Lublin obchodzą swoje 10-lecie istnienia. Skalę wydarzenia pokazuje ilość sekcji do których sztab trenerski będzie chciał zwerbować w swoje szeregi najlepszych rekrutów.

Jeszcze nigdy w historii klubu nie rekrutowano do wszystkich sekcji, których w tym roku jest urodzaj bo oprócz wzmocnienia drużyny seniorów, zarząd Tytanów coraz mocniej idzie w kierunku zbudowania solidnej drużyny juniorskiej.

Warto tutaj na dłuższą chwilę wrócić do roku 2014 kiedy to powstał pierwszy projekt futbolowej młodzieżówki.

W pierwszym sezonie młodzi zawodnicy wygrali wszystkie mecze w swojej grupie i jako lider awansowali do finałów Mistrzostw Polski Juniorów we Wrocławiu. Te zwycięstwa zostały odniesione z drużynami które już prowadziły swoje sekcje juniorskie w poprzednich latach. Pierwszej porażki natomiast doznali dopiero z drużyną Mistrza Polski Juniorów z roku 2013 a finalnie w rozgrywkach młodzi adepci Tytanów wywalczyli 7 miejsce, wygrywając jeszcze swój ostatni mecz we Wrocławiu.

Prawdą jest, że rok 2014 był jednym z najlepszych w historii klubu, który był dokładnie na półmetku do swojego okrągłego jubileuszu, a 7 miejsce na 18 drużyn które brały udział w zawodach można nazwać sporym sukcesem futbolu amerykańskiego i tych młodych chłopaków, którym warto poświęcić jeszcze kilka zdań.

Sekcja juniorska to początek przygody ze sportem jakim jest futbol amerykański ale również przygody jaką jest klimat panujący w „rodzinie”.

Kilku zawodników z tego sezonu takich jak Bartek Nowak, Hubert Taźbirek, Jakub Chrześcjan czy Rafał Szady regularnie występują w drużynie Tytanów już kilka sezonów. Cieszy również fakt, że kilku młodych zawodników zmieniło kluby. Dobrym przykładem jest Rafał Chamera, wychowanek Tytanów, który występuje w drużynie Mistrza Polski z 2018 r. Lowlanders Białystok, a także Emil Gałecki, futbolista z Koszalina, zawodnik drużyny juniorskiej Tytanów który obecnie występuje w drużynie aktualnego Mistrza Polski, czyli Panthers Wrocław.

Wszyscy uważają, że to właściwy kierunek dlatego od roku działa również w Tytanach sekcja Gigantów. Są to najmłodsi pasjonaci futbolu ale bardzo szybko zaczęli dorównywać sercem i walecznością swoim starszym kolegom.

Prezes Tytanów, Karol Sidorowski bardzo pozytywnie ocenia prace z młodym zespołem i miejmy nadzieję, że uda się jak najwięcej młodych chłopców zachęcić do nowych wakacyjnych wyzwań. W tej chwili najmłodsi zawodnicy przebywają na „obozie przetrwania” zorganizowanym przez członków klubu. Jak widać Tytani to nie tylko sport ale i wychowanie i kształtowanie przyszłych pokoleń zawodników.

Warto jeszcze wspomnieć o kolejnym wyjątkowym momencie, jakim niewątpliwie będzie nabór do sekcji cheerleaderek, które regularnie występują na meczach domowych ciesząc oko niejednego kibica. Chodzi oczywiście o Perełki. Tutaj pasja do tańca łączy się z pasją do futbolu i w zasadzie wygląda to bardzo widowiskowo. Zapraszamy wszystkie dziewczyny od 16 roku życia.

Na koniec trzeba jeszcze zaznaczyć, że obecnie drużyna seniorska jest w trakcie sezonu zasadniczego. Do końca sezonu pozostało jeszcze 4 mecze, ale już wiadomo, że drużyna złożona w tej chwili z wielu nowych zawodników, wspierana ciągle doświadczeniem zawodników którzy spędzili już kilka lat na futbolowych boiskach w całej Polsce, będzie potrzebowała wyraźnych wzmocnień.

Ta rekrutacja, jak żadna inna w historii daje prawdziwą szansę dostać się do drużyny i brać udział w realizowaniu planu budowania drużyny oraz marki sportowej Tytani Lublin tak jak to powinno mieć miejsce na lubelskiej mapie sportów drużynowych.

A więc czy nadal zadajesz sobie pytanie co robić w wakacje?

Nie musisz znać zasad,

Nie musisz być atletycznie zbudowany,

Nie musisz być we wszystkim najlepszy,

Jeżeli lubisz sport i wyzwania a do tego jesteś zdeterminowany to jest najlepszy czas aby spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim.

Wystarczy mieć minimum 10 lat, wziąć ze sobą wygodne buty sportowe i butelkę wody i pojawić się w środę 17 lipca, 2019 r. o godzinie 18:30 na Stadionie Lekkoatletycznym.

Tylko tyle trzeba aby przekonać się, że zaczynasz swoja największą sportową przygodę życia.

fot. Zbigniew Wójcik

autor: Kuba Starszuk