Instagram Galeria

Aktualności

21.08.2015
Tytan w kadrze Polski

Wczoraj odbyły się try-outy do reprezentacji naszego kraju w futbolu amerykańskim. W ośrodku „Cetniewo” pojawił się także nasz czołowy zawodnik Bartłomiej Trubaj. Podjął on wyzwanie i stanął z innymi futbolistami jak równy z równym walcząc o miejsce w kadrze.

Na try-outy nie mógł pojechać każdy. Tegoroczny sztab trenerski oczekiwał rekomendacji trenera, a także filmu tzw. highlights video (klik). Trubaj #23 otrzymał zaproszenie i stawił się na dwóch 1,5h sesjach treningowych. Trening odbył się metodą stacyjną, początek z podziałem na pozycje, następnie ćwiczenia łączone w coraz to większą całość ofensywa vs. defensywa z każdym ćwiczeniem coraz bardziej przypominające rozgrywki w trakcie meczu.

Jak poszło Tytanowi? Try-outy były bardzo dobrze przygotowane. Było dużo prób zagrywek, dużo powtórzeń, więc można było się pokazać trenerom. Myślę, że lepiej mi poszło podczas drugiej sesji. Jestem zadowolony ze swojej postawy. – komentuje Bartłomiej Trubaj.

Oba treninigi nagrywane były z dwóch kamer, trenerzy pod kierownictwem Brad’a Arbon’a zadecydowali kto zostanie powołany do kadry i będzie obecny na zgrupowaniu, które zaczyna się właśnie dziś. Miłą wiadomością dla naszego klubu jest informacja, że Bartek został zakwalifikowany do kadry.

Bardzo się cieszę, że Bartek się dostał. Znamy go nie od dziś, zawsze angażował się w treningi i działalność naszego klubu. Nie jest dla nas zaskoczeniem, że mu się udało. – komentuje manager klubu. Wszyscy trzymaliśmy za niego kciuki. Nie wątpię, że da z siebie wszystko na zgrupowaniu i dostanie się do składu meczowego. To niesamowita okazja dla Bartka i dla całego klubu. Cieszę się bardzo, szczególnie, że jeden z meczów reprezentacji Polski odbędzie się właśnie w Lublinie, oby Bartek miał okazję zagrać przed własną publicznością na Arenie Lublin 26 września. – dodaje Dorota Guzal

autor: Admin