Instagram Galeria

Aktualności

11.03.2016
Sparing z Warsaw Dukes

W sobotę Tytani odwiedzili stolicę, gdzie w ramach sparingu zmierzyli się z ekipą Warsaw Dukes. Nie był to typowy, znany z rozgrywek ligowych mecz, a raczej wspólne ćwiczenie zagrywek. Najpierw swoje pomysły testowała ofensywa jednej drużyny, a następnie atak drugiej. Defensywa miała oczywiście za zadanie odgadnąć i pokrzyżować plany rywalowi. 

- Mimo że nie było to spotkanie w formie klasycznego meczu to sparing z Warsaw Dukes oceniamy bardzo pozytywnie - mówi Karol Sidorowski, prezes Tytanów. - Nasza defensywa, w której zagrali również nowi zawodnicy, skutecznie zatrzymywała oponenta. Widać postępy w pracy zawodników i trenerów, co dobrze rokuje przed kolejnymi spotkaniami. Kilka efektownych podań, biegów i przyłożeń ofensywy dodało rozgrywce emocji. 

W pozytywnym tonie na temat tego meczu wypowiada się też jeden z naszych zawodników, Sebastian Żukowski.

- Sporo rzeczy wyszło tak, jak planowaliśmy, ale nadal mamy też parę elementów do poprawy. Wszystko jest w fazie udoskonalania. Myślę jednak, że na sezon będziemy gotowi. Defensywa pokazała bardzo dobry futbol, a i w ofensywie dużo rzeczy wyszło świetnie. 

Pozostaje mieć nadzieję, że dobre nastroje nie opuszczą Tytanów po kolejnym sparingiem, który już 19 marca w Lublinie. 

autor: Agnieszka Kupczak