Instagram Galeria

Aktualności

03.02.2018
Sezon 2018

W ten weekend za oceanem meczem o Super Bowl LII zakończą się rozgrywki NFL. Ale fani futbolu amerykańskiego na kolejne meczowe emocje nie będą musieli czekać całej wieczności, gdyż do startu naszego sezonu zostało już tylko 10 tygodni. Tygodni, które jak i wiele poprzednich upłyną na przygotowaniach do nowego sezonu. Sezonu wyjątkowego, bo pierwszego w historii nowo powstałej Ligi Futbolu Amerykańskiego. LFA, bo tak skrótowo nazywana jest ta liga, zrzesza 20 klubów z 20 miast Polski a główna ideą jest tworzenie drużyn o jak najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym w myśl zasady: jedno miasto, jedna drużyna.  Przedstawione założenia LFA zakładają wejście futbolu w naszym kraju na zupełnie inny poziom. Czy tak się tanie ? Czy w polskim świecie futbolu amerykańskiego będziemy liczyć lata przed i po narodzinach LFA? Czas pokaże.
Na chwilę obecną, pozostaje nam ciężka praca i jak najlepsze przygotowanie się do sezonu w którym zagramy na poziomie LFA 2. Nowa liga podzielona jest na 2 grupy po 4 zespoły każda, w naszej grupie zagramy z Green Ducks Radom, Rzeszów Rockets oraz Silvers Olkusz. Są to drużyny z którymi w 2017 roku rozegraliśmy łącznie 5 spotkań. Z Olkuszem zagraliśmy przedsezonowy sparing a w ramach PLFA2 w systemie mecz-rewanż zagraliśmy z ekipami z  Rzeszowa i Radomia.
Bilans spotkań jest dla nas bardzo korzystny gdyż jest to 5-0 w spotkaniach oraz 152-26 w zdobytych punktach.

Mimo tak dobrych wyników z zeszłego roku, każdy w drużynie jest świadomy, że nowy sezon to nowy rozdział w każdej drużynie. Każda z ekip będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony i liczymy na świetne widowiska pełne twardej, męskiej gry od gwizdka do gwizdka.


Oto jak przedstawia się rozkład jazdy na sezon 2018:

14-16 kwietnia Tytani – Silvers

28-29 kwietnia  Rockets – Tytani

12-13 maj  Tytani – Green Ducks

2-3 czerwca Green Ducks – Tytani

16-17 czerwca Silvers – Tytani

30 czerwca - 1 lipca Tytani – Rockets

 

W tym roku oprócz świetnej atmosfery na meczach domowych niemal pewne jest, że nasze mecze wyjazdowe będą dostępne również on-line. Więcej szczegółów bliżej początku sezonu. A dla tych którzy chcieliby wspomóc nasze przygotowania do sezonu przypominam o akcji 1% dla Tytanów. Więcej info w linku -->KLIK<--

autor: Piotr Kotuła