Instagram Galeria

Aktualności

28.05.2018
Poznaj Tytanów #1 Mateusz Majewski "W futbolu jeden błąd może Cię kosztować cały mecz"

Drodzy Fani,
specjalnie dla Was ruszamy z nową serią artykułów. Poznaj Tytanów ma na celu przybliżyć Wam naszych zawodników. W trakcie gry odróżniacie ich głównie po numerze na koszulce, a tutaj będziecie mogli poznać ich trochę bliżej.


Jeszcze przed sobotnim spotkaniem z Rzeszów Rocets na kilka pytań odpowiedział nasz QB #2 "Kapitan Lublin" czyli Mateusz Majewski.1. Udany rewanż z Green ducks. Co się zmieniło w Tytanach od pierwszego spotkania z Kaczorami?

Przede wszystkim nastawienie. Po zeszłym sezonie sądziliśmy że Radom będzie łatwą przeprawą, zderzenie z rzeczywistością okazało się bolesne. Do drugiego meczu podeszliśmy z bardziej bojowym nastawieniem, co przełożyło się na zwycięstwo.2. Zostałeś okrzyknięty Kapitanem Lublin. Brzmi dumnie ale też zobowiązuje, ułatwi Ci to grę czy utrudni?

Miano Kapitana Lublin bardzo mi pochlebia, lecz realnie zwiększa presje. Im mocniej się kogoś chwali, tym więcej się oczekuje.3. Dlaczego futbol i co kochasz w nim najbardziej?

Bo futbol jest inny niż reszta sportów, w piłce nożnej czy koszykówce gra jest może i bardziej dynamiczna, ale tam błędy łatwo naprawić. W futbolu jeden błąd może Cię kosztować cały mecz.4. Co robisz poza boiskiem?

Poza boiskiem, oprócz pracy jako analityk, uwielbiam spędzać czas z moją narzeczoną i naszymi psami. Nie pogardzę też swoją konsolą.5. Co chciałbyś zmienić w Tytanach?

Co zmienić w Tytanach? Szczerze, od zawsze nie lubiłem tej nazwy, ale udało nam się stworzyć mocną markę, więc zmiana nie miałaby sensu.6. Co najbardziej cenisz w tej drużynie?

W tej drużynie zawsze najlepsza będzie atmosfera. Nawet mimo, iż zdarzają się spięcia między zawodnikami czy formacjami, zawsze trzymamy się razem.7. Co jest najtrudniejsze w grze na Twojej pozycji?

Podejmowanie decyzji, mam na to ułamki sekund, a nawet czasami dobra decyzja nie gwarantuje sukcesu w zagrywce z powodu np złej techniki.8. Tytani na pierwszym miejscu w LFA2 ?

Może najpierw wejdźmy do play-off.9. Byłeś ostatnio w USA, co tam robiłeś/co ciekawego widziałeś?

Nawet krótki pobyt w tym kraju daje tyle wrażeń, że można opowiadać godzinami. Najciekawsze byly dla mnie Wodospad Niagara oraz Nowy Jork, ogrom tych miejsc wręcz przytłacza.10. Ulubiony gracz/drużyna w NFL? Dlaczego?

Atlanta Falcons. Praktycznie od początku, grał wtedy Michael Vick jako QB. Mimo iż naprawdę zniszczył swoją karierę i popełnił wiele grzechów, jego gra była wtedy magią. Obecnie najbardziej lubię obecnego QB Atlanty, Matta Ryana.


fot. Ola Rzepecka

autor: Maciej Wójtowicz