Instagram Galeria

Aktualności

24.04.2018
Pierwszy mecz domowy i prawdziwe oblicze Tytanów

Pierwszu mecz domowy w lidze gdzie Tytani pokazali, że w Lublinie nie będzie łatwych punktów. Spotkanie z Rockets Rzeszów zakończyło się wynikiem 30:6 dla Tytanów. Punkty dla gospodarzy zdobywali: Maciej Szymczak (podwyższenie: Maciej MarzecArtur Czarnik (podwyższanie: Maciej MarzecMateusz Majewski, po raz drugi Artur Czarnik (podwyższenie: Maciej Marzec) Field goal: Alessandro D'Alice. Klucz do sukcesu i plany na kolejne mecze? Zapytamy jednego z trenerów i prezesa klubu:

Andrzej Jakubiec- koordynator ofensywy

Debiut przed własną publicznością wyszedł Wam znacznie lepiej niż mecz w Radomiu.

Stanowczo. Do tego meczu podeszliśmy z wielką energią, szczególnie w ataku. Chłopcy zrozumieli, że to, co wydarzyło się w Radomiu, można było postrzegać jedynie w kategoriach blamażu. I chociaż pierwsza kwarta w naszym wykonaniu była odrobinkę nerwowa, to w drugiej odskoczyliśmy rywalom bardzo szybko i kontrolowaliśmy przebieg spotkania do samego końca.

Co się w takim razie zmieniło?

Przede wszystkim o wiele lepiej egzekwowaliśmy zagrywki. W ataku nie popełniliśmy tym razem tylu błędów i ani razu nie straciliśmy piłki. Defensywa zaś zagrała koncertowo, kilkakrotnie odbierając piłkę rywalom. Ofensywie pozostało jedynie punktować przeciwników, co też zrobiła.

Czy macie już plan na kolejne spotkanie z Radomiem w Lublinie?

Tak. Analiza meczu w Radomiu otworzyła nam oczy na wiele kwestii. Mamy już plan na ten mecz, zupełnie inny niż w pierwszym spotkaniu, i mamy nadzieję, że zrewanżujemy się Kaczorom za wcześniejszą porażkę.

Karol Sidorowski- prezes Lubelskiego Klubu Futbolu Amerykańskiego Tytani Lublin

Wysoka wygrana w Lublinie zaraz po pierwszym meczu sezonu który okazał się porażką to świetny zwrot akcji, słabszy przeciwnik, czy lepsi Tytani?

Na pewno lepsi Tytani, bardziej skupieni, lepiej zgrani, może potrzebny był zimny prysznic na początek sezonu, jego efekty wyraźnie widać na boisku. Przeciwnika nie określał bym jako "słabszego". Uważam że Rakiety wzmocnione importowanym zawodnikiem potrafią mieć daleki zasięg, ale to za mało na antyrakietową tarczę z Tytanu jaką bez wątpienia jest nasza formacja obrony, i to kolejny rok z rzędu.

Kiedy kolejny mecz w Lublinie? Jakie atrakcje?

13.05 na stadionie żużlowym przy Alejach Zygmuntowskich 5
Jakie atrakcje? Przede wszystkim kolejna wygrana Tytanów :) A poza tym występy cheerleaderek Perełek Tytanów, nasi przyjaciele czyli Joint Task Force Raider, burgery z grilla, konkursy z nagrodami.

Druga edycja Pikniku Sportów Amerykańskich w Lublinie tydzień przed meczem brzmi bardzo ciekawie, wiemy też że cieszy się on coraz większym zainteresowaniem, co to za inicjatywa?

Razem z Lubelskimi Ravensami staramy się przybliżyć nasze sporty lokalnej społeczności. Nasz coroczny piknik jest świetną do tego okazją. Faktycznie widzimy rosnące zainteresowanie naszą imprezą, w tym roku mamy nowe atrakcje, wciąż przybywa nam nowych partnerów, zapraszamy do współpracy i oczywiście zabawy razem z nami.
Będzie można spróbować futbolu i baseballa, będą konkursy, będą sportowe atrakcje dla najmłodszych, oraz strefa gastronomiczna.


Więcej szczegółów o Pikniku Sportów Amerykańskich pod tym likniem na Facebooku

Kolejny mecz już 13 maja przy Al. Zygmuntowskich, tutaj również zapraszamy na Facebooka

autor: Kuba Rzepecki