Instagram Galeria

Aktualności

14.05.2015
Panie grają w futbol

Nasz klub się rozrasta. To bardzo cieszy. Szczególnie, że tym razem jest to zasługa Pań. Reaktywowany zespół żeński – Furie Lublin, w swojej ekipie ma już regularnie trenujące dziewczyny.

Spotykają się co środę by poznawać tajniki futbolu amerykańskiego. Każdy trening zaczyna się od rozgrzewki, porządnej by wdrożyć Furiatki do ćwiczeń. Nie ma lekko, pot pojawia się już podczas wymyślnych ćwiczeń zaprezentowanych przez trenera. Szybki łyk wody i wracają do zadań. Co środę zawodniczki musza ćwiczyć rzuty, podania i chwyty futbolówki, wiadomo, musi to wejść w nawyk. Piłka dla wszystkich nowa, bo jajowata, a teraz już nieco mniejsza, bo w rozmiarze juniorskim. Niektórym wychodzi to już całkiem sprawnie, inne ćwiczą intensywnie by dojść do perfekcji.

Powoli zespół jest wprowadzany w tajniki futbolu flagowego, więc ćwiczenia stają się coraz to bardziej bieżne, ruchome, a nawet pod presją. Uczą się biegania ścieżek, zaznajamiają się ze słownictwem typu slant, hunt czy post! Mają już za sobą także wprowadzenie z teorii gry we flagówkę, a także pierwsze próby gry. Padły pierwsze przyłożenia!

Trenerem zespołu jest Sebastian Żukowski - zawodnik Tytanów, student wychowania fizycznego.  O zespole mówi: „Dziewczyny chętnie przychodzą na treningi, są zdeterminowane do trenowania i głodne wiedzy”. Managerka klubu, Dorota Guzal dodaje: „Furie to bardzo fajny zespół. Poznają się wzajemnie, ale już tętni od nich pozytywna energia. Są na początku szkolenia, ale już planujemy dla nich trening z Warsaw Sirens by zaprezentowały im futbol jako styl życia i miały szansę zintegrować się kobietami o tych samych zainteresowaniach”.

Więcej informacji na fanpage'u, więcej zdjęc na instagramie.

Chętne Panie zapraszamy na treningi:

ŚRODA, 17.00-19.00, VI LO, Ul. Mickiewicza 36.

Ze sobą nalezy zabrać: strój i obuwie sportowe, wodę, dobry humor!

autor: Admin