Instagram Galeria

Misja

Lubelski Klub Futbolu Amerykańskiego „Tytani Lublin" działa od 2009 roku. Jego celem jest rozwijanie kultury fizycznej i sportu (ze szczególnym uwzględnieniem futbolu amerykańskiego) wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zawodnicy Klubu ćwiczą przez cały rok w systemie trzech treningów tygodniowo. Dodatkowo angażują się w różne przedsięwzięcia, które pomagają popularyzować futbol amerykański. Udzielają się również na rzecz lokalnej społeczności organizując m.in. pokazy dla młodzieży, mikołajki dla podopiecznych domów dziecka i pogotowia opiekuńczego, oddając krew czy wcielając się w role Mikołajów podczas Wigilii Starego Miasta. Każdego miesiąca dzięki dobrym wynikom sportowym oraz wytężonej pracy promocyjnej wolontariuszy, informacje o Tytanach trafiają do bardzo szerokiego grona odbiorców. Klub regularnie nawiązuje nowe kontakty z osobami otwartymi na promocję tej fantastycznej dyscypliny sportu.

Od 2012 roku przy Klubie funkcjonuje zespół Cheerleaders Tytani Lublin, szerzej znany jako Perełki Tytanów. Skupia on dziewczyny, które łączy pasja do tańca i sportowej atmosfery. Cheerleaderki towarzyszą futbolistom podczas ligowych rozgrywek oraz innych przedsięwzięć Klubu.

Sukcesy sportowe w sezonie 2012 zaowocowały awansem Tytanów do pierwszej ligi futbolu amerykańskiego w Polsce. Po debiucie wśród pierwszoligowych drużyn do życia powołana została sekcja juniorów, która zrzesza zawodników w wieku 14-17 lat. Ponadto, od września 2014 roku przy VI LO w Lublinie pod patronatem Tytanów funkcjonuje pierwsza w kraju klasa z futbolem amerykańskim

Naszym celem jest sukces:

  • Sukces TYTANÓW LUBLIN to sukces każdego członka Klubu.
  • Sukces TYTANÓW LUBLIN to sukces firm i instytucji z nami współpracujących.
  • Sukces TYTANÓW LUBLIN to sukces miasta Lublin i całego województwa lubelskiego!