Instagram Galeria

Aktualności

30.10.2014
Nowy początek...

Już w najbliższy poniedziałek nasz klub podejmie pierwszą próbę wskrzeszenia damskiej drużyny futbolu amerykańskiego, czyli Furii. Czy się uda? Mamy wielką nadzieję, że tak.

3 listopada o godzinie 17.00 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie odbędzie się otwarty trening "babskiej" drużyny. Na początku nie będzie żadnych brutalnych zagrań ani niczego naprawdę przerażającego :) Zaczniemy od bardzo przyjemnej, bezkontaktowej wersji futbolu amerykańskiego. Aby wziąć udział w treningu należy być kobietą, mieć dużo dobrych chęci, wziąć wygodny strój sportowy i wodę oraz oczywiście pojawić się w szóstce. Trening odbędzie się na sali gimnastycznej i zostanie podzielony na cztery części: integracyjną, informacyjną, edukacyjną i sportową. Link do facebookowego wydarzenia znajdziecie tutaj (klik). 

Na zachętę mamy kilka słów od Darii Więcek, jednej z naszych zawodniczek:

"W Furiach zaczynałam w zimie ubiegłego roku, trenowałyśmy w spartańskich warunkach na zasypanym śniegiem orliku, jednak atmosfera była tak wspaniała, że warunki atmosferyczne nie odgrywały roli. Treningi nie są ciężkie, rozwijają fizycznie i dają dużą satysfakcje. Do drużyny może dołączyć każda kobieta, warunki fizyczne nie grają tu roli, ważne jest to żeby przynieść ze sobą dobry humor i pozytywne nastawienie. Myślę że Furie to dobry pomysł żeby poznać fajnych ludzi, których łączy pasja, ale też rozwijać samą siebie."

Zapraszamy bardzo serdecznie! Tak może się zacząć fantastyczna przygoda :)

autor: Agnieszka Kupczak