Instagram Galeria

Aktualności

22.03.2015
Futbol na Kalinie

Pierwszy Dzień Wiosny spędziliśmy na sportowo. Seniorski trening standardowo odbył się o godzinie 10.00, wróciliśmy też na murawę przy VI Liceum. Został tydzień do pierwszego meczu. Treningi nabrały rozpędu, a wśród zawodników widać pełne skupienie.

U Juniorów nieco większe rozluźnienie. Oczywiście podekscytowanie nadchodzącym sezonem Tytanów jest widoczne, ale sami na pierwszy mecz będą musieli jeszcze trochę poczekać. Młodsza drużyna ma przed sobą ważne zadanie, muszą zwerbować nowych zawodnikach. W tegorocznej lidze zagrają w tzw. jedenastkach, czyli do gry będą potrzebować znacznie większej liczy graczy.  

Nie wszyscy słyszeli jeszcze o Tytanach, nie wszyscy słyszeli o naszych Juniorach, tak więc w minioną sobotę zorganizowaliśmy otwarty trening na Kalinie. Zaczęli zwyczajnie, od rozgrzewki do której dołączyło kilku śmiałków nieco młodszych od naszych Juniorów, jednak zapałem dorównywali im bezsprzecznie.  

Juniorzy trenowali, a na boku chętna młodzież zaznajamiała się z jajowatą piłką, sposobami jej łapania i chwytania, podstawami flagowania, a wszystko to po to by pod koniec treningu zagrać w futbol flagowy jak równy z równym z naszymi Juniorami.

Pogoda dopisała, dziciaki wykazały zaangażowanie, a nasi Juniorzy na swoim koncie mają kolejny pokaz dla publiczności.

Dziękujemy serdecznie za gościnność Dyrekcji Gimnazjum nr 2 w Lublinie, własnie przy tej szkole odbył się sobotni trening. Kto wie, może niedługo rozpoczną się tam regularne treningi futbolu flagowego.

autor: Admin