Instagram Galeria

Aktualności

12.11.2014
Furie - reaktywacja

Furie mają za sobą już dwa treningi po tym, jak zostały reaktywowane. Dziewczyny na razie poznają podstawy futbolu amerykańskiego. Uczą się m.in. jak właściwie trzymać piłkę i rzucać nią. Ich trenowania podjęli się dwaj Tytani - Sebastian Żukowski i Adam Szabelski. Ten drugi nie ukrywa swojego entuzjazmu:

- Na początku trochę obawiałem się, że ciężko będzie o dyscyplinę i chęci do trenowania, ale po pierwszych treningach jestem mile zaskoczony. Bardzo cieszę się, że dziewczyny chcą ciężko trenować i nie boją się podjąć wyzwania.

A wyzwanie jest spore, bo w tej chwili w Polsce mamy tylko jedną damską drużynę futbolu amerykańskiego - Warsaw Sirens, które z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy :) Kilka innych próbuje się uformować, wśród nich ta lubelska. Mamy nadzieję, że za jakiś czas powstanie w kraju kobieca liga. 

Tymczasem wszystkie odważne panie zapraszamy na otwarte treningi Furii. Na razie trenujemy futbol bezkontaktowy, więc nie ma obaw! :) Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17.00 na sali gimnastycznej VI LO w Lublinie. Szukajcie naszych ulotek. Niedługo pojawią się na mieście! 

PS. Do pobrania jest już listopadowa tapeta na pulpit. Znajdziecie ją tutaj (klik). 

autor: Agnieszka Kupczak