Instagram Galeria

Aktualności

28.12.2014
Debiut we flagowym za nami!

Święta ledwo się skończyły, a nasza reprezentacja pojawiła się na Ogólnopolskim Turnieju Futbolu Flagowego w Warszawie. W sobotni, jakże mroźny poranek, reprezentacja Juniorów i klasy futbolowej stawiła się na stałym miejscu zbiórki – pod zamkiem. Zarezerwowany bus pojawił się mocno spóźniony, ale mimo to humory dopisywały. W końcu pierwszy raz mieliśmy rywalizować  w niekontaktowej odmianie naszej ulubionej dyscypliny.

W Arenie Usynów stawiło się dwanaście drużyn z całej Polski. Startowała młodzież w wieku 12-17 lat. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. W naszej pojawili się Szczytno Sixers, Prażmów Pistols, Angels Touń, Centrum Radom i Olsztyn Lakers.

W drodze losowania na boisku stanęliśmy przeciwko Olsztyn Lakers (mecz zakończył się z wynikiem 20:6 dla rywali), Prażmów Pistols (mecz zakończył się wynikiem 16:6 dla nas) oraz Angels Toruń (mecz zakończył się remisem 6:6).

Graliśmy po raz pierwszy, zawodnicy dali z siebie wszystko. Zbieraliśmy doświadczenie i weryfikowaliśmy poznane nam wcześniej zasady. Drużynę poprowadził Kacper Skrzyniarz, który rozgrywał prawie wszystkie akcje. Snapował Hubert Zabaryło. Świetne akcje na swoim koncie miał Artur Zaklika, a także uczeń klasy futbolowej Łukasz Romanowski. W defensywie nie było mocniejszych od Norberta Pochecia, który bezbłędnie zrywał flagi przeciwnikom i blitzował. Pierwsze kroki we flagówce stawiał też Anton Dron, który był wsparciem dla naszego zespołu. Mocno kibicowali nam Marcin Janik, Wojciech Mazurek oraz Kacper Kutyła, którzy ze względu na wcześniejsze kontuzje nie mogli wybiec na boisko.

Pojechaliśmy tam ze wsparciem trenerskim Doroty, Maćka i Bartka. Jak zawsze mogliśmy też liczyć na Monikę, która upamiętnia nasze sukcesy.

(fot. Monika Orłowska)

autor: Admin