Instagram Galeria

Aktualności

12.11.2017
Aztec Bowl 2017

9 grudnia bieżącego roku w meksykańskim mieście Texcoco rozegrany zostanie turniej Aztec Bowl. Jest to turniej z wieloletnią tradycją sięgającą roku 1950. Po lekturze pierwszych dwóch zdań, pewnie nie jeden czytelnik zastanawia się co na stronie Tytanów robi informacja o turnieju z Ameryki Łacińskiej. Drogi czytelniku już spieszę z tłumaczeniem.

W tym roku rozegrana zostanie 1 edycja juniorska tego turnieju w formule  U-19. W meczu o puchar juniorów zmierzą się drużyny ONEFA National Team oraz Europe Warriors.

ONEFA jest najstarszą meksykańską ligą  młodzieżową o statusie Collegu.  Drużynę będą reprezentować najlepsi gracze z całego Meksyku.

Ich przeciwnikiem będzie młodzieżowa reprezentacja Europy występująca pod szyldem Europe Warriors. W grupie 50 zawodników powołanych do tej reprezentacji jest aż 5 zawodników z Polski.
Po weryfikacji setek nagrań trenerzy kadry zdecydowali, że najlepszym wyborem do skompletowania trzeciej linii obrony będzie powołanie Rafała Chamery i Bartosza Nowaka. Obaj to zawodnicy Tytanów Lublin.

Jednak aby ich marzenia spełniły się i podróż za ocean stała się realna potrzebne są znaczne środki finansowe. Koszty takiej wyprawy szacowane są na kwotę 7000 zł za osobę.

Dzięki hojności naszego sponsora firmy Przewóz Osób i Towarów Duńczyk swoje marzenie może urzeczywistnić już Rafał Chamera. To nie pierwszy raz gdy właściciel firmy wspiera działania promujące młode lubelskie talenty.

W kwestii drugiego naszego reprezentanta sprawa pozostaje otwarta. Z wymaganej kwoty 7000 zł zebrano do tej pory 67%. Aby dla Bartka podróż i turniej w Meksyku mogły stać się przygodą życia potrzeba jeszcze kwoty 2245 zł. Dla tak utalentowanego nastolatka jest to możliwość do zaprezentowania się na arenie międzynarodowej. Być może nie wszyscy są tego świadomi ale Bartek urodził się bez prawej dłoni. Mimo tego oraz wieku juniorskiego, występuje w lidze dla w pełni sprawnych dorosłych mężczyzn i na ich tle prezentuje się wyjątkowo dobrze, o czym świadczy powołanie do reprezentacji Europy. O tym do jakich sukcesów może dojść utalentowany, choć nie w pełni sprawny zawodnik może poświadczyć przykład Natalii Partyka, która świetnie radzi sobie w tenisie stołowym na arenie międzynarodowej mimo braku prawego przedramienia. Aby Bartek mógł być kolejnym polskim przykładem przezwyciężania trudności życiowych w dotarciu do celu, potrzebna jest wasza pomoc. Aby wesprzeć inicjatywę, każdy z was może przekazać środki za pośrednictwem strony internetowej:

--->Przygoda_Bartka<---

każda złotówka się liczy
każda pomocna dłoń jest na wagę złota
Liczymy na was,
a zarazem dziękujemy:

- lokalnym firmom,

- kibicom,

-rodzinom,

- znajomym

- wszystkim pasjonatom futbolu amerykańskiego,

którzy pomogli w spełnieniu marzeń obu naszych zawodników.

autor: Piotr Kotuła